Spor mezi Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) a stavebními firmami kvůli stavbě dálničního úseku mezi Hradcem Králové a Smiřicemi skončil. Obě strany v pondělí podepsaly dodatek k smlouvě na dostavbu dálnice D11.

Původně plánovaná částka 2,6 miliardy korun, kterou stát hodlal za výstavbu zaplatit, se zvýší o 148 milionů.

Termín dostavby se naopak zkrátí o jeden měsíc. Na dálnici by tedy řidiči mohli poprvé vyjet 5. května 2022. "Jsem přesvědčen, že to byla nejrozumnější a nejekonomičtější varianta," řekl na úterní tiskové konferenci ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se