Vedení Českých drah odmítlo odpovědnost za sérii incidentů z posledních dvou týdnů. "První výsledky vyšetřování jednoznačně ukazují, že nejde o žádnou systémovou chybu v provozních pravidlech Českých drah," uvedl šéf dopravce Miroslav Kupec. Ve všech případech podle něj bylo na vině selhání strojvůdce.

Incidenty následně označil za nahodilé a dodal, že nemají společného jmenovatele, jelikož chybovali jak mladí, tak dlouholetí a dříve spolehliví strojvedoucí. "Naprostá většina z nich za sebou měla odpočinek delší než 24 hodin. Ve dvou případech se dokonce ten člověk vrátil z dovolené," řekl Kupec. Nelze tak podle něj tvrdit, že příčinou bylo pracovní vytížení strojvůdců.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Dále se dočtete:
  • Co může podle zástupců ČD vést k chybám strojvůdců?
  • Jaká řešení dopravci nabízejí?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se