Od ledna je Dan Ťok nejdéle sloužícím ministrem dopravy samostatné České republiky. K více než 1 500 dnům na tomto postu ale zřejmě už mnoho dalších nepřidá. Množí se informace o tom, že v křesle skončí. Totéž by se mohlo brzy stát ministryni průmyslu a obchodu Martě Novákové, jež je ve vládě mnohem kratší dobu, konkrétně od loňského června. Oba nestraníci nominovaní do vlády hnutím ANO se k informacím o svém konci stavějí zdrženlivě.

"Musíte se zeptat premiéra," odrážel v pondělí Ťok otázky a odmítal i to, že by mu Andrej Babiš něco vytýkal, za něco jej kritizoval nebo mu avizoval jeho odchod. Ani Nováková neřekla, že by měla skončit, jen podotkla, že vše je v rukou premiéra a prezidenta Miloše Zemana. Ani jeden ze jmenovaných však v pondělí informace neposkytl.

Deník MF Dnes, jenž patří do svěřenského fondu s Babišovým mediálním majetkem, v pondělním vydání napsal, že po dohodě obou politiků Ťok z vlády odejde na vlastní žádost v řádu dní nebo týdnů. Když se Ťoka HN zeptaly, zda nevylučuje odchod z vlastní vůle, jasné odpovědi se vyhnul. "Tuto kauzu nechci komentovat. Vy můžete spekulovat o čemkoliv. Kdyby taková situace přišla, odpovím," řekl.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • Kdo už zpochybnil své nástupnictví na postu ministra dopravy?
  • Jak Babiš a Zeman reagovali na informace o změnách ministrů?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se