Každý poslanec či ministr, který v budoucnu přijde s novou regulací, bude muset do speciální tabulky napsat všechny povinnosti, které z ní vyplývají. Doposud si musel každý jednotlivec i firma sám zjistit, co konkrétně po něm stát v novém zákonu požaduje. A pokud něco přehlédne, hrozí mu sankce. Nyní tak bude možné snáze zjistit všechny povinnosti a to, jaký za jejich nedodržení hrozí trest.

"Myslím, že je to nesmírně užitečné pro všechny," řekl na středeční tiskové konferenci předseda ústavně-právního výboru sněmovny a jeden z autorů návrhu Marek Benda (ODS).

Návrh hodlá přidat k novele jednacího řádu, která je aktuálně ve sněmovně. Novinka má poměrně velkou šanci projít. Kromě občanských demokratů ji podporují také piráti a zástupci hnutí ANO. Pokud bude schválena, začne platit už v polovině příštího roku.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Kdo bude mít k údajům o povinnostech přístup?
  • Kolik bude stát přístup do systému PES, který pro podnikatele chystá Hospodářská komora?
  • Kvůli čemu narazila snaha o zavádění tabulek v roce 2017?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se