Jednu ze sbírek pořádá i soukromá organizace Fondation du patrimoine, tedy Nadace kulturního dědictví, která má na starosti ochranu a opravu památek ve Francii. Francouzský prezident Emmanuel Macron veřejnosti slíbil, že katedrála bude obnovena, a oznámil, že chystá vyhlášení mezinárodní sbírky. Nabídky konkrétní pomoci, včetně finančních příspěvků, přichází do Paříže z celého světa. Asistenci v podobě expertů nabídl například Vatikán i Česko.

200 milionů eur

Bernard Arnault: Nejbohatší Francouz zatím slíbil nejvíce. Ovládá největší luxusní konglomerát na světě LVMH se značkami, jako jsou Christian Dior, Givenchy, Sephora nebo třeba koňak Hennessy či šampaňské Moët & Chandon.

100 milionů eur

Francois-Henri Pinault: Přidal se i šéf luxusního konglomerátu Kering, pod který se řadí značky jako Gucci nebo obuvní Balenciaga.

100 milionů eur

Společnost Total: Peníze na obnovu přislíbil také šéf francouzské energetické společnosti Total Patrick Pouyanné.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist