Pražský vývojář mobilních a webových aplikací firma eMan hlásí růst tržeb. Za loňský rok meziročně vzrostly o 11 milionů na 150 milionů korun i přesto, že se společnost rozešla s miliardovým výrobcem alarmů, firmou Jablotron.

"Jak spojení, tak rozchod byly přátelské. Potvrzuje to i fakt, že si stále pronajímáme kanceláře, které Jablotron v Praze vlastní," říká šéf eManu Jiří Horyna. Spolu se třemi dalšími zakladateli od Jablotronu loni vykoupil 60procentní podíl, který mu původně o rok dříve prodal. Prodejní i nákupní cena je podle Horyny téměř totožná, dosáhla vyšších desítek milionů korun.

eMan loňský růst přičítá zakázkám ze svých klíčových trhů, tedy automobilového průmyslu a energetiky. Dlouhodobě je pro firmu důležitá především práce pro Škodu Auto, pro niž pražští vývojáři vytvořili třeba mobilní aplikaci, která slouží jako dálkové ovládání k vozu.

"V energetice zase pracujeme pro firmy, jako jsou Bohemia Energy, Pražská Plynárenská či E.ON. Vytváříme pro ně webové portály nebo systémy, v nichž je možné v reálném čase sledovat všechny nově uzavřené zákaznické smlouvy," popisuje šéf vývojářského podniku.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • K čemu v kokpitech slouží systém firmy eMan pro převod řeči pilotů?
  • Proč se eMan rozešel s Jablotronem?
  • Jaké tržby firma očekává v příštím roce?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se