Sněmovní rozpočtový výbor poslal do závěrečného hlasování novelu zákona o elektronické evidenci tržeb. Vláda ji potřebuje schválit, aby mohla odstartovat třetí a čtvrtou vlnu EET, které zastavil Ústavní soud. Nejmenší podnikatelé se v případě schválení novely vyhnou odesílání každé účtenky elektronickou cestou, jinak je však vláda k jakýmkoliv výjimkám odmítavá. To vadí třeba pořadatelům hudebních festivalů, kteří říkají, že náklady na EET jsou pro ně mnohem vyšší než například pro běžné restaurace.
Co se dočtete dál
- Koho se budou týkat výjimky z EET?
- Jak se k novele staví opozice?
- Kdy by mohly odstartovat zbylé vlny EET?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








