Sněmovní rozpočtový výbor poslal do závěrečného hlasování novelu zákona o elektronické evidenci tržeb. Vláda ji potřebuje schválit, aby mohla odstartovat třetí a čtvrtou vlnu EET, které zastavil Ústavní soud. Nejmenší podnikatelé se v případě schválení novely vyhnou odesílání každé účtenky elektronickou cestou, jinak je však vláda k jakýmkoliv výjimkám odmítavá. To vadí třeba pořadatelům hudebních festivalů, kteří říkají, že náklady na EET jsou pro ně mnohem vyšší než například pro běžné restaurace.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Koho se budou týkat výjimky z EET?
  • Jak se k novele staví opozice?
  • Kdy by mohly odstartovat zbylé vlny EET?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se