Už dvacet let se zoolog a fotograf Tomáš Jůnek vydává do tropických pralesů, kde hledá a monitoruje zvířata, kterým hrozí vyhynutí. Jůnek se snaží zjistit, jaká zvířata ve volné přírodě stále přežívají, co je nejvíce ohrožuje a jakým způsobem by se jejich vymírání dalo zabránit. Při jedné ze svých misí se například přesvědčil o tom, že na Borneu začínají mizet některé druhy opic, prakticky tam vymřel nosorožec sumaterský a na hraně vymření je divoký tur banteng.
Co se dočtete dál
- Proč jsou ohrožena hlavně velká zvířata?
- Kdo podpořil expedici Tomáše Jůnka a jeho spolupracovníků do pralesů Konga?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








