Už dvacet let se zoolog a fotograf Tomáš Jůnek vydává do tropických pralesů, kde hledá a monitoruje zvířata, kterým hrozí vyhynutí. Jůnek se snaží zjistit, jaká zvířata ve volné přírodě stále přežívají, co je nejvíce ohrožuje a jakým způsobem by se jejich vymírání dalo zabránit. Při jedné ze svých misí se například přesvědčil o tom, že na Borneu začínají mizet některé druhy opic, prakticky tam vymřel nosorožec sumaterský a na hraně vymření je divoký tur banteng.

Zbývá vám ještě 80 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč jsou ohrožena hlavně velká zvířata?
  • Kdo podpořil expedici Tomáše Jůnka a jeho spolupracovníků do pralesů Konga?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se