Výrobcům aut dochází čas. Už za rok a půl se v Evropské unii výrazně sníží emisní limity − tedy kolik škodlivin budou moci nová auta vypouštět do ovzduší. Výrobci proto masivně investují do ekologických pohonů, především elektroaut. Zatím jim to ale k ničemu není − průměrné emise na jeden prodaný vůz v posledních třech letech rostou. Unie o limitech rozhodla před pěti lety. Podle odborníků řada výrobců cíl nesplní včas a budou muset platit pokuty. Hrozí kvůli tomu i zdražování všech vozů.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Co by pro automobilky znamenaly sankce, které mohou dosáhnout výše až 34 miliard eur (875 miliard korun)?
  • Jak velké je riziko pro Škodu Auto?
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se