Výrobcům aut dochází čas. Už za rok a půl se v Evropské unii výrazně sníží emisní limity − tedy kolik škodlivin budou moci nová auta vypouštět do ovzduší. Výrobci proto masivně investují do ekologických pohonů, především elektroaut. Zatím jim to ale k ničemu není − průměrné emise na jeden prodaný vůz v posledních třech letech rostou. Unie o limitech rozhodla před pěti lety. Podle odborníků řada výrobců cíl nesplní včas a budou muset platit pokuty. Hrozí kvůli tomu i zdražování všech vozů.
Co se dočtete dál
- Co by pro automobilky znamenaly sankce, které mohou dosáhnout výše až 34 miliard eur (875 miliard korun)?
- Jak velké je riziko pro Škodu Auto?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








