Už pár měsíců se česká, moravská a slezská náměstí plní lidmi, kteří protestují proti působení Andreje Babiše v politice. Počátečním impulzem vlny demonstrací sice byla konkrétní výměna ministryně spravedlnosti, která vyvolala podezření, že český premiér se chystá skrze ni ovlivňovat svou vlastní dotační kauzu. Nesmíme ale zapomenout, že hnutí Milion chvilek pro demokracii, které demonstrace organizuje, primárně vzniklo jako hnutí vyzývající Andreje Babiše k demisi, a tak není divu, že i vývoj sériových demonstrací poměrně rychle dospěl znovu do počátečního bodu: k požadavku na odstoupení premiéra Babiše.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se