Nejvyšší žalobce Pavel Zeman znovu vytáhl dřívější návrh, aby státní zastupitelství nebyla v ústavě součástí výkonné moci, do níž spadá vláda. Naopak by byla v samostatné části ústavy, a stala se tak čtvrtou složkou státní moci. Zeman tento krok navrhl senátorům, s nimiž se včera setkal ohledně novely zákona o státním zastupitelství, která by měla zpřesnit podmínky pro odvolávání vedoucích žalobců.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se