V Itálii se loni vůbec poprvé od druhé světové války dostala k moci vláda složená čistě z populistických stran. V úterý její existence po necelých patnácti měsících skončila − premiér Giuseppe Conte podal demisi. Na vině jsou spory mezi oběma koaličními partnery, protestním Hnutím pěti hvězd a krajně pravicovou Ligou, dříve známou jako Liga severu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










