Pohodlně se usaďte a počítejte s tím, že pozorné přečtení tohoto článku vám zabere zhruba deset minut. Pokud jej ale čtete přes den, je poměrně vysoká šance, že vás při jeho četbě něco nebo někdo vyruší. V práci se možná staví kolega, nadechne se k otázce a pak vám řekne: "Nenech se rušit, já se stavím za chvíli, jo?" Nebo vám někdo zavolá. Nebo napíše. Nebo vám přijde e-mail. Nebo si jen zkontrolujete Facebook…

Přiznám se: v dobách, kdy jsem intenzivně programoval, jsem pracoval v noci. Ne proto, že jsem divný, zvrácený nebo že se straním lidí. Je to jen a pouze proto, že v noci je naprostý klid. Nikdo vám nezavolá, nikdo vám neposílá zprávy, nerozptyluje vás televize ani nehrozí, že u vás zazvoní pošta, policie nebo jehovisti. Přes den po vás pořád někdo něco chce. A ne, opravdu to není "v pohodě" a ani "aby ses nezbláznil kvůli pár minutám" neobstojí. Dokud si to nezkusíte, neuvědomíte si, kolik drobných vyrušení za den zažijete. A pokud neděláte nějakou tvůrčí činnost, ani nezjistíte, kolik času ve skutečnosti takové běžné vytržení "na dvě minutky, pak zas můžeš pokračovat" zabere.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.