Náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček (STAN) nedávno představil vizi čisté Prahy, která zahrnuje postupné zavedení mýta v následujících třech až pěti letech. Začít by se podle něj mohlo například Jižní spojkou. Netrvalo dlouho, aby koaliční partneři − jmenovitě primátor Zdeněk Hřib (piráti) a náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) − upozornili, že mýto nelze zavést dříve, než se dokončí Pražský okruh. A ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) rovnou upozornil, že ministerstvo dopravy neplánuje zatěžovat občany poplatky za užívání místních komunikací.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se