Náměstek primátora pro životní prostředí Petr Hlubuček (STAN) nedávno představil vizi čisté Prahy, která zahrnuje postupné zavedení mýta v následujících třech až pěti letech. Začít by se podle něj mohlo například Jižní spojkou. Netrvalo dlouho, aby koaliční partneři − jmenovitě primátor Zdeněk Hřib (piráti) a náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) − upozornili, že mýto nelze zavést dříve, než se dokončí Pražský okruh. A ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) rovnou upozornil, že ministerstvo dopravy neplánuje zatěžovat občany poplatky za užívání místních komunikací.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








