O tom, že kyslík je prvek, bez kterého bychom nepřežili, se ví už několik staletí. Velmi málo se však vědělo o tom, jak konkrétně buňky na přítomnost kyslíku reagují. Právě to ale má vliv na celou řadu procesů, včetně vzniku nejzávažnějších chorob. Proto se letošní Nobelova cena za medicínu týká adaptace buněk na přítomnost tohoto plynu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








