Senátoři se rozhodli vrátit zákon, který zvyšuje rodičovský příspěvek rodičům dětí do čtyř let. Nelíbí se jim, že se vztahuje jen na ty, kteří budou aktivně pobírat příspěvek k 1. lednu, protože jim to přijde nespravedlivé vůči těm, kteří také mají malé děti, ale než aby s nimi seděli doma až čtyři roky, tak si jej vybrali zrychleně a šli do práce. Senátoři mají pravdu v tom, že stávající podoba rodičovské je nespravedlivá. Jenže ona nespravedlnost se nevztahuje jen na ty, kteří mají malé děti, ale na všechny.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se