Na konci října vydala OECD analýzu penzijních fondů ve svých členských zemích a dalších významných ekonomikách. Výsledek? Ze 40 zemí, pro které šlo sehnat data, prodělaly penzijní fondy svým klientům za posledních 10 let pouze v jediné. Bohužel hádáte správně, jedná se o Česko, kde fondy reálně znehodnotily vložené prostředky každý rok v průměru o 0,1 procenta. Za posledních pět let je ztráta větší, 0,5 procenta ročně, a s přehledem nás porážejí země typu Albánie, Peru nebo JAR.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se