Gábina a Tomáš Holečkovi spolu ještě před pár lety jezdili kamionem po Evropě. Manželé rozváželi různé zboží pro spediční firmu a za volantem se střídali. Při cestách si začali všímat nepořádku a poházených odpadků. "Nebyli jsme tehdy moc ekologičtí. Pozorovali jsme ale, jak se lidé chovají k odpadkům, a viděli jsme, že je na Západě větší nepořádek než u nás. Všude se třeba povalovaly petky," vzpomíná Tomáš Holeček. Nejvíce se s tím setkávali ve Francii a Belgii. A právě všudypřítomný nepořádek byl jedním z impulzů, aby s prací kamioňáků skončili, vrátili se do Ostravy a začali dělat něco pro životní prostředí kolem sebe.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




