Mladá vědkyně Eva Bednářová za pár dní vyrazí na jednu z nejprestižnějších vysokých škol na světě − newyorskou Columbia University. Pracovat tam bude na výzkumu nových chemoterapeutik, chemicky vyrobené obdobě antibiotik. Roční stáž v USA si může dovolit díky více než milionovému stipendiu, které získala od Nadace Experientia.

"Bez toho bych se na jednu z nejlepších škol ve Spojených státech asi nedostala," říká badatelka. Za možnost zapojit se do špičkové americké laboratoře vděčí manželům Haně a Dalimilovi Dvořákovým, úspěšným chemikům, kteří se rozhodli ze svého osobního jmění významně podpořit začínající vědce.

V úterý Dvořákovi oznámili, že v následujících 20 letech mladým vědcům přes svou Nadaci Experientia rozdělí 200 milionů korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se