Hlavní město musí razantně omezit automobilovou dopravu. Jinak podle náměstka primátora pro životní prostředí Petra Hlubučka (STAN) nedostojí svému závazku snížit během deseti let emise v ovzduší o 45 procent. "Praha se nevyhne zavedení mýta. Je to nejekologičtější prvek, který může zavést," říká s ohledem na opatření, která v současnosti připravuje magistrátní komise pro klima.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se