Hlavní město musí razantně omezit automobilovou dopravu. Jinak podle náměstka primátora pro životní prostředí Petra Hlubučka (STAN) nedostojí svému závazku snížit během deseti let emise v ovzduší o 45 procent. "Praha se nevyhne zavedení mýta. Je to nejekologičtější prvek, který může zavést," říká s ohledem na opatření, která v současnosti připravuje magistrátní komise pro klima.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









