Pro nezávislé galerie přišla epidemie následovaná karanténou v obzvláště špatný čas. "Jarní měsíce jsou pro nás vrcholem sezony, takže ztráta v této době je pro nás dost náročná," říká Zuzana Kolouchová, mluvčí pražského centra MeetFactory, a na mysli má úbytek vstupného nebo příjmů z pronájmů. "Je to jako dýchat přes roušku, dlouho se to vydržet nedá," doplňuje Michaela Šilpochová, programová ředitelka pražského Centra současného umění Dox.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




