Pro nezávislé galerie přišla epidemie následovaná karanténou v obzvláště špatný čas. "Jarní měsíce jsou pro nás vrcho­lem sezony, takže ztráta v této době je pro nás dost náročná," říká Zuzana Kolouchová, mluvčí pražského centra MeetFactory, a na mysli má úbytek vstupného nebo příjmů z pronájmů. "Je to jako dýchat přes roušku, dlouho se to vydržet nedá," doplňuje Michaela Šilpochová, programová ředitelka pražského Centra současného umění Dox.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se