Stavební společnost Subterra bude stavět metro ve švédském Stockholmu. V pondělí tam tato česká stavební firma podepsala smlouvu na prodloužení modré linky metra do obce Järfälla, která se nachází severozápadně od hlavního města. Za výstavbu čtyřkilometrové trati a dvou stanic Švédové společnosti Subterra, která je součástí skupiny Metrostav, zaplatí v přepočtu pět miliard korun.

"Že si nás švédský investor vybral na tak velkou část rozšíření metra, považuji za zcela mimořádný úspěch nejen pro naši společnost, ale i celý Metrostav. Vzhledem k rozsahu a náročnosti projektu počítáme se zapojením kapacit mateřské společnosti Metrostav a věříme, že s přispěním našich švédských partnerů se společné dílo podaří," říká generální ředitel společnosti Subterra Ondřej Fuchs.

Pro Subterru se jedná o milník. Dosud nikdy jako samostatná firma nezískala zakázku na výstavbu celého úseku metra. A to ani v Česku, kde zpravidla figuruje jako subdodavatel společnosti Metrostav. Na stavbě podzemní dráhy se zde také několikrát podílela jako člen konsorcia více firem. To se ale nyní může změnit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se