Potřeba financování vládních výdajů spojených s pandemií v situaci vysokého zadlužení řady zemí oprášila starý nápad na vydání věčných dluhopisů. Na první pohled to vypadá zajímavě, zejména pokud si člověk říká, že státy své dluhy stejně nikdy úplně nesplatí. Proč to tedy nepřiznat a část vládního dluhu neprohlásit za trvalou, nesplácet jistinu a platit jen úroky?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se