Na 900 tisíc uživatelů polské mobilní sítě Polkomtel může od včerejška vyzkoušet, co v praxi přináší síť 5G. Další dva miliony si bleskovou odezvu a zásadně rychlejší přenosy dat budou užívat brzy, připojení Varšavy a okolí bude totiž následovat. Majitel sítě, firma Cyfrowy Polsat, technologii pro novou generaci datových sítí nakoupila u skandinávských dodavatelů − Nokie a Ericssonu. Evropa je díky nim zastoupená v závodu, který má zásadní ekonomické i strategické dopady.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se