Skoro půl století při potyčkách na indicko-čínské hranici nikdo nezahynul, počátkem tohoto týdne se však situace vyostřila. Šarvátka mezi vojáky obou států v hornatém Ladákhu na území, které považují za své obě velmoci, skončila pro 23 indických vojáků tragicky, aniž by padl jediný výstřel. Ztráty utrpěla i čínská strana, přesná čísla ale nezveřejnila. Incident vyvolal obavy, že by zmíněná rvačka s využitím kovových tyčí, obušků, pěstí a kamenů mohla přerůst do plnohodnotného konfliktu mezi dvěma jadernými státy. Oficiální místa obou znepřátelených stran však brzdí emoce, eskalace konfliktu není v zájmu žádné z nich.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se