Simona z Brna, které je jednadvacet, trpí hraniční poruchou osobnosti. Jedním z jejích příznaků je i sociální fobie, úzkostný strach ze sociálního kontaktu. Když byl na jaře vyhlášen nouzový stav, z ulic zmizely davy a Simona měla volno z práce, psychicky jí to pomohlo. "To, že se všechno zavřelo, pro mě bylo určitým osvobozením. Nemusela jsem čelit nástrahám běžného života," líčí Simona. Když ale nouzový stav skončil, musela se vrátit do práce a z návratu do běžného režimu dostala těžkou depresi. "Došlo to do fáze, kdy jsem nebyla schopná se ani umýt, zhubla jsem patnáct kilo," popsala Simona, která nakonec musela vyhledat odbornou pomoc. Není zdaleka sama. Koronavirus zhoršil duševní zdraví pětině Čechů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se