Vodovodní a kanalizační potrubí ve Vysoké nad Labem nedaleko Hradce Králové má více majitelů. Část vlastní obec společně s podnikem VAK Hradec Králové, potrubí v nové zástavbě pak patří soukromé firmě. Starosta Jiří Horák se loni rozhodl vlastnictví sjednotit a s firmou se předběžně domluvil na odkupu trubek zhruba za 17 milionů korun. Ve chvíli, kdy sháněl peníze na financování obchodu, zjistil, že do letošního rozpočtu se na poslední chvíli dostalo 300 milionů korun určených právě pro obce, které chtějí vodohospodářskou infrastrukturu vykoupit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



