Když Victoria Buchlerová a její partner před týdnem odjížděli ze svého domu na jihu Portlandu v Oregonu, mohlo by se na první pohled zdát, že jedou kempovat. Jenže tentokrát si kromě spacáku a trvanlivého jídla pro jistotu přibalili i všechny doklady a důležité dokumenty. Kvůli nedalekým lesním požárům vyhlásili v jejich čtvrti druhý evakuační stupeň, kdy se obyvatelům doporučuje opustit obydlí nebo si alespoň sbalit evakuační zavazadlo. "Rozhodli jsme se, že nebudeme čekat na povinnou evakuaci a odjedeme sami, dokud nejsou silnice ucpané lidmi, kteří utíkají před ohněm," říká pro HN Buchlerová.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se