Když Victoria Buchlerová a její partner před týdnem odjížděli ze svého domu na jihu Portlandu v Oregonu, mohlo by se na první pohled zdát, že jedou kempovat. Jenže tentokrát si kromě spacáku a trvanlivého jídla pro jistotu přibalili i všechny doklady a důležité dokumenty. Kvůli nedalekým lesním požárům vyhlásili v jejich čtvrti druhý evakuační stupeň, kdy se obyvatelům doporučuje opustit obydlí nebo si alespoň sbalit evakuační zavazadlo. "Rozhodli jsme se, že nebudeme čekat na povinnou evakuaci a odjedeme sami, dokud nejsou silnice ucpané lidmi, kteří utíkají před ohněm," říká pro HN Buchlerová.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









