Pokud má být někdo nyní nervózní z nárůstu počtu pozitivních případů nemoci covid-19, je to podle biochemika a spolupracovníka Iniciativy Model antiCOVID-19 Jana Trnky česká vláda a ministerstvo zdravotnictví. "Vůbec si nemyslím, že by epidemiologové, kteří radí vládě, říkali nějaké nesmysly. Problém nastává v následné komunikaci," hodnotí Trnka. K odpovědnosti za to volá lidi ve vedení státu. Počet nakažených podle něj ještě několik dní poroste, než se projeví protiepidemická opatření. V těch by byl i přísnější. 

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se