Druhý nejbohatší Čech Radovan Vítek a jeho právníci zažili rok a půl nejistoty. V Česku po něm chtěli podnikatelé Marek Čmejla a Jiří Diviš za údajný podvod 30 miliard, v New Yorku ho fondy Kingstown žalovaly kvůli převzetí společnosti Orco rovnou o 70 miliard.

V posledních několika týdnech však Vítek dosáhl hned několika důležitých vítězství. Česká policie i americký soud vše smetly ze stolu. "Jsme spokojení, že to takhle dopadlo, dává nám to prostor vrátit se k normálnímu byznysu," komentuje vývoj Martin Němeček, generální ředitel Vítkovy CPI Property Group.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se