Druhý nejbohatší Čech Radovan Vítek a jeho právníci zažili rok a půl nejistoty. V Česku po něm chtěli podnikatelé Marek Čmejla a Jiří Diviš za údajný podvod 30 miliard, v New Yorku ho fondy Kingstown žalovaly kvůli převzetí společnosti Orco rovnou o 70 miliard.
V posledních několika týdnech však Vítek dosáhl hned několika důležitých vítězství. Česká policie i americký soud vše smetly ze stolu. "Jsme spokojení, že to takhle dopadlo, dává nám to prostor vrátit se k normálnímu byznysu," komentuje vývoj Martin Němeček, generální ředitel Vítkovy CPI Property Group.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








