Dostali jsme se do fáze, kdy jsme neměli jinou alternativu, řekl šéf řetězce Cineworld Mooky Greidinger televizi Sky News. Britská firma více než 660 kin v USA a Velké Británii uzavře ve čtvrtek, podle Greidingera nejméně na dva měsíce. Její akcie kvůli tomu ztratily skoro 40 procent hodnoty. Rozhodnutí předcházely odklady očekávaných filmových premiér. Šéfové kin si stěžují, že kvůli tomu nemohou nalákat dostatečný počet lidí do sálů. Další několikaměsíční posun například v pátek oznámili producenti snímku o Jamesi Bondovi Není čas zemřít. Nově je premiéra naplánována až na začátek dubna příštího roku. Film se měl původně začít promítat už letos v dubnu, kvůli pandemii ale byl na jaře termín zahájení přeložen na listopad.

Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru