Místo předražených hrnců nevýhodné smlouvy na elektřinu nebo plyn třeba na 17 let. Místo zázračných matrací proti rakovině falešná aukce, zneužití plné moci a likvidační smluvní pokuty ve výši desítek tisíc korun. Takzvaní energošmejdi si vysloužili přezdívku podle podvodníků, kteří lákali důchodce na absurdně naceněné zboží, protože v podstatě dělají to samé, jen se smlouvami. Zabránit jim v tom má nejen novela energetického zákona (parlament její schválení zatím stále posouvá), ale i snaha řady poskytovatelů energie s nimi nespolupracovat. Co změna zákona přinese a jak podvodníkům nenaletět? O tom diskutovali zástupci státu i energetických firem v debatě Hospodářských novin.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se