Místo předražených hrnců nevýhodné smlouvy na elektřinu nebo plyn třeba na 17 let. Místo zázračných matrací proti rakovině falešná aukce, zneužití plné moci a likvidační smluvní pokuty ve výši desítek tisíc korun. Takzvaní energošmejdi si vysloužili přezdívku podle podvodníků, kteří lákali důchodce na absurdně naceněné zboží, protože v podstatě dělají to samé, jen se smlouvami. Zabránit jim v tom má nejen novela energetického zákona (parlament její schválení zatím stále posouvá), ale i snaha řady poskytovatelů energie s nimi nespolupracovat. Co změna zákona přinese a jak podvodníkům nenaletět? O tom diskutovali zástupci státu i energetických firem v debatě Hospodářských novin.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




