Každý návštěvník restaurace v Paříži a jejím okolí musí do návštěvní knihy vyplnit své jméno, e-mail a telefonní číslo pro případ, že by se později mezi hosty prokázala nákaza koronavirem. Roušku je možné sundat jen při konzumaci, zavřít musí restauratéři do 22. hodiny. Podobnou registraci v Česku zvažoval i ministr zdravotnictví Roman Prymula, premiér Andrej Babiš to ale odmítl. V Paříži se nákaza šíří hlavně mezi mladými lidmi, a proto francouzské úřady uzavřely všechny bary a kavárny. Majitelé se obávají, že nedokážou překlenout období bez tržeb a hrozí bankroty. Podobná je i situace v Marseilli na jihu Francie.

S novými pravidly se musela vyrovnat i restaurace Baroche (na snímku) kousek od třídy Champs-Élysées.
S novými pravidly se musela vyrovnat i restaurace Baroche (na snímku) kousek od třídy Champs-Élysées.
Foto: Profimedia
Související
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru