Centrální banky po celém světě loni nakoupily 668 tun zlata. Rekord. Letos se po desetiletích přidala i Česká národní banka. Ta nakoupila 1,2 tuny, ovšem jen jako náhradu za kov spotřebovaný na výrobu pamětních mincí. Jiné centrální banky, například v USA, Německu, Itálii, Francii a Nizozemsku, naopak zlatu stále věří. Čí strategie je správná? V odborné literatuře najdeme argumenty na obě strany.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se