Premiér Andrej Babiš předal minulý týden předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové návrh tzv. Národního plánu obnovy. Tento plán podle Babiše počítá s investicemi do "digitalizace, transformace na nízkouhlíkovou ekonomiku, digitálního vzdělávání nebo rekvalifikací".
Zvláštní. Na mimořádném jednání vlády 14. října velká část ministrů odmítla návrh schválit, na což podle některých přítomných premiér reagoval podrážděně s tím, že prostě návrh odveze na jednání Evropské komise a bude "konzultovat". Nicméně byl návrh v této podobě předán. Takto podaná informace působí, jako by bylo hotovo a ČR už pouze čekala, až Ježíšek nadělí 182 miliard korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








