O tom, že vláda epidemiologickou situaci nezvládá, není sporu − čísla mluví jasnou řečí. Jarní úspěch vládu ukolébal natolik, že přes léto nechala viru volné pole působnosti. A tak se stalo, že stejný počet infikovaných, jako jsme v první vlně měli za čtvrt roku, máme nyní za necelý den. Chytrý přístup ke koronaviru (trasování, eRouška atp.) příliš nefunguje, rezervní kapacity nemocnic jsme během léta také moc nenavýšili a hygienické stanice jsou stále poddimenzovány. To způsobilo, že se Česká republika dostala na nelichotivou špici zemí s nejvyššími počty infikovaných per capita.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









