Ukončení splátkového moratoria úvěrů, kterého mnozí lidé využili při nástupu pandemie, vidí člen představenstva skupiny ČSOB Jan Sadil spíše jako návrat k normálu. Jeho tvrzení, že většina z nich chce opět začít splácet, vychází z průběžných analýz banky. Podle něj je připravena s každým klientem řešit dopad krize individuálně a pro prodloužení moratoria aktuálně není důvod. "Jsem optimista. Nemyslím si, že to nyní povede k výraznému nárůstu nesplácených úvěrů. Může se to změnit za několik měsíců, když bude docházet k dalšímu uzavírání ekonomiky," říká Sadil, který má v ČSOB na starosti celý retail, tedy služby pro individuální zákazníky. Na rozdíl od minulosti, kdy ČSOB byla banka hlavně orientovaná na firmy, jsou v jejím byznysu drobní klienti klíčoví. Otazníky kolem obnovení splátek úvěrů přitom Sadil připouští spíš u firem postižených koronakrizí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



