Stejné problémy jako konstruktéři automobilů řeší v současné době i výrobci vlaků. Aby vyhověli klimatickým cílům Evropské unie, musí snižovat emise. Do roku 2030, kdy bude v dopravě nutné splňovat přísnější pravidla, vypustí na koleje nové elektrické vlaky. Velká budoucnost čeká vlaky na baterie, během několika let se navíc na trhu rozšíří i vodíkové vlaky, říká v rozhovoru pro HN Frank Hoffmann, který zodpovídá za vývoj železničních vozidel ve společnosti Siemens Mobility.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se