Naše republika směřuje vstříc velkým trablům. Dobré rady nepomáhají, neboť tyto problémy jsou daleko a současní kormidelníci dobře vědí, že oni už je řešit nebudou. Dělají z nich jednoduše problémy někoho jiného. Mluvím o nerovnostech ve vzdělávání. Česká republika patří v rámci OECD k zemím, jejichž vzdělávací systémy jsou velice špatně schopny snižovat handicapy dětí ze sociálně slabého prostředí. Jinými slovy, pokud nejste z dobré rodiny, své nadání, talent, dispozice pravděpodobně těžko dostatečně využijete. To pak nutně snižuje možnost vašich schopností uspět a má to i sociálně-ekonomickou rovinu: více neúspěšných, respektive více lidí, kteří nejsou schopni zužitkovat vlastní potenciál, nutně snižuje perspektivu celé společnosti.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se