Pandemie koronaviru nás zastihla nepřipravené. Nikdo nevěděl, jaká rizika neznámý virus představuje nebo jak se proti němu bránit. Podle místopředsedy Akademie věd Zdeňka Havlase můžeme být do budoucna mnohem lépe připraveni díky studiu virů v Národním virologickém centru, které chce Akademie věd vybudovat. Virologové by v něm předvídali, jaká opatření mohou na co fungovat. Zároveň by centrum mělo sjednotit názory vědců. "Tím, že tu je mnoho odlišných názorů, si politici vždy vyberou jeden, podle kterého se chovají," říká Havlas.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







