Pandemie koronaviru nás zastihla nepřipravené. Nikdo nevěděl, jaká rizika neznámý virus představuje nebo jak se proti němu bránit. Podle místopředsedy Akademie věd Zdeňka Havlase můžeme být do budoucna mnohem lépe připraveni díky studiu virů v Národním virologickém centru, které chce Akademie věd vybudovat. Virologové by v něm předvídali, jaká opatření mohou na co fungovat. Zároveň by centrum mělo sjednotit názory vědců. "Tím, že tu je mnoho odlišných názorů, si politici vždy vyberou jeden, podle kterého se chovají," říká Havlas.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se