Po dvanáctihodinové směně v nemocnici se toho medici už příliš nenaučí. Jejich povinné nasazení do zdravotnických zařízení kvůli nedostatku personálu v souvislosti s pandemií, které většinou spočívá v polohování či krmení pacientů, stále trvá − i když pacientů ubývá. "Je to dobrá zkušenost, ale nijak mi nepomůže naučit se vyřešit ledvinové selhání nebo kdy poslat pacienta na rentgen po úrazu hlavy," vysvětluje student 5. ročníku lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové Martin Mílek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




