Po dvanáctihodinové směně v nemocnici se toho medici už příliš nenaučí. Jejich povinné nasazení do zdravotnických zařízení kvůli nedostatku personálu v souvislosti s pandemií, které většinou spočívá v polohování či krmení pacientů, stále trvá − i když pacientů ubývá. "Je to dobrá zkušenost, ale nijak mi nepomůže naučit se vyřešit ledvinové selhání nebo kdy poslat pacienta na rentgen po úrazu hlavy," vysvětluje student 5. ročníku lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové Martin Mílek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se