Vláda si stěžuje, že problém s opětovným nárůstem případů covidu je jen a jen v lidech, kteří nedodržují vládní opatření. Andrej Babiš vykřikuje, že advent má být měsíc zklidnění a lidé přitom vyrazili do hospod a na nákupy. Mává k tomu fotografiemi ze Staroměstského náměstí s frontou na trdelník. Ministr Jan Blatný se k premiérovi přidává. Mluví o nezodpovědnosti a požaduje tuhou represi hospodských, kteří přetáhnou zavíračku. Na jednu stranu mají oba pravdu. Bez toho, aby se lidé vládními opatřeními řídili, epidemii porazit nelze. Jenže problém je v tom, že si premiér a spol. odmítají připustit, že mají na neveselé situaci podstatný podíl. Jejich vystupování je jako příručky alibismu se základním motivem: "Hledej chybu u všech, jen ne u sebe." Dokud budou v tomto módu pokračovat, nezmění se nic.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se