Primář interního oddělení chebské nemocnice Stanislav Adamec sedí v místnosti, která dočasně slouží jako sklad zdravotnického materiálu. Jen pár kroků od pacientů s těžkým průběhem covidu, o které se stará. "Chtěl jsem jen, aby se něco dělalo. Aby se někdo zamyslel, co dál, a my tu nemuseli stát nad pacienty jako sudičky," říká s více než týdenním odstupem o důvodech svého prohlášení, které vyvolalo velký rozruch. Popsal v něm, že lékaři už kvůli vyčerpaným kapacitám musí vybírat, komu z pacientů dají šanci, a vyzval vládu, aby obyvatelům Karlovarského kraje vysvětlila, "že se zde bude umírat".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







