Před vypuknutím koronavirové pandemie se s psychickými obtížemi potýkal v Česku každý pátý člověk. Nyní je to každý třetí, odhalují data Národního ústavu duševního zdraví. "Z odborného hlediska je to opravdu hodně," uvádí Petr Winkler, který se v ústavu situací zabývá. Obdobná čísla ukazují i zahraniční studie. Jiných nemocí, například chřipky a dalších respiračních chorob, nyní naopak ubylo. V jejich šíření brání roušky a omezení setkávání lidí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












