Před vypuknutím koronavirové pandemie se s psychickými obtížemi potýkal v Česku každý pátý člověk. Nyní je to každý třetí, odhalují data Národního ústavu duševního zdraví. "Z odborného hlediska je to opravdu hodně," uvádí Petr Winkler, který se v ústavu situací zabývá. Obdobná čísla ukazují i zahraniční studie. Jiných nemocí, například chřipky a dalších respiračních chorob, nyní naopak ubylo. V jejich šíření brání roušky a omezení setkávání lidí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se