S celkově více než osmdesáti tisíci případy covidu-19 na milion obyvatel je Česko na tom špatném konci světového žebříčku. Například u Finska je to méně než desetina, zaměříme-li se pouze na vyspělé ekonomiky. Nový Zéland má dokonce necelých 500 případů na milion obyvatel, Hongkong jen málo přes tisíc. Lépe je na tom Bulharsko či Německo. Jak tento rozdíl vysvětlit?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









