S celkově více než osmdesáti tisíci případy covidu-19 na milion obyvatel je Česko na tom špatném konci světového žebříčku. Například u Finska je to méně než desetina, zaměříme-li se pouze na vyspělé ekonomiky. Nový Zéland má dokonce necelých 500 případů na milion obyvatel, Hongkong jen málo přes tisíc. Lépe je na tom Bulharsko či Německo. Jak tento rozdíl vysvětlit?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se