Lidé se nechtějí nechat testovat a v případě pozitivního testu na covid často odmítají uvádět, s kým se potkali. I to je podle odborníků jeden z hlavních důvodů, proč se pandemie koronaviru šíří v Česku tak rychle a proč jej vláda přes přísná opatření stále nedokáže dostat pod kontrolu. Příčina, proč jsou lidé nesdílní, je, že v případě nemoci i karantény přicházejí o mnoho peněz. Pokud jsou zaměstnanci, mají zatím nárok na 60 procent redukovaného průměrného výdělku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








