v kapitalismu nejsme na nedostatek zboží či dílů zvyklí. Vždyť efektivita výroby a schopnost přizpůsobit se rychle rostoucí poptávce je to, v čem velké firmy opravdu vynikají. Proto nás jakýkoli nedostatek čehokoli tak zaskočí. Příchod pandemie covidu-19 přinesl komplikace už jen proto, že jako první byla zasažena čínská "dílna světa", ale i s tím se výrobci dokázali obdivuhodně vyrovnat. Bude to v případě současného akutního nedostatku čipů, tedy dílů, bez nichž se dnes neobejde žádný pokročilejší produkt, jinak? A jak je možné, že se situace vyhrotila tak, že automobilky nedodaly statisíce vozů a kvůli nedostatku polovodičových součástek snižují odhady svých tržeb o miliardy dolarů?

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se