v kapitalismu nejsme na nedostatek zboží či dílů zvyklí. Vždyť efektivita výroby a schopnost přizpůsobit se rychle rostoucí poptávce je to, v čem velké firmy opravdu vynikají. Proto nás jakýkoli nedostatek čehokoli tak zaskočí. Příchod pandemie covidu-19 přinesl komplikace už jen proto, že jako první byla zasažena čínská "dílna světa", ale i s tím se výrobci dokázali obdivuhodně vyrovnat. Bude to v případě současného akutního nedostatku čipů, tedy dílů, bez nichž se dnes neobejde žádný pokročilejší produkt, jinak? A jak je možné, že se situace vyhrotila tak, že automobilky nedodaly statisíce vozů a kvůli nedostatku polovodičových součástek snižují odhady svých tržeb o miliardy dolarů?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








