Prezident Miloš Zeman odletěl do Polska na dnešní summit hlav států ke 30. výročí založení visegrádské čtyřky o den dříve. Potřeboval stihnout ještě on-line summit skupiny zemí 17+1, kterou si vytvořila Čína pro dialog se zeměmi střední Evropy, Pobaltí a Balkánu. Pro jinak nepříliš aktivní hlavu státu je náročné, že se mu potkala dvě taková jednání v jeden den, i když čínskou schůzku mohl vynechat podobně jako hlavy států dalších pozvaných zemí. Ale v tomto případě záleží na osobní preferenci, o nějaké konzistentní zahraniční politice nelze dnes v případě Česka mluvit.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se