Mohlo by se to stát i u nás? Tuhle otázku si při sledování záběrů útočícího davu na americký Kapitol zkraje ledna snad nešlo nepoložit. Bezpečnostní experti ujistili, že česká policie by v podobných situacích byla připravenější a dokázala by násilnému vpádu do veřejných budov rázně zabránit. Jenže myšlenky směrují pochybnost jinam. Skutečně měli Češi někdy mírnou, holubičí povahu, jak se traduje? A vážně chrání "národ Švejků" před proměnou z kliďasů v běsnící rváče?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








