Mohlo by se to stát i u nás? Tuhle otázku si při sledování záběrů útočícího davu na americký Kapitol zkraje ledna snad nešlo nepoložit. Bezpečnostní experti ujistili, že česká policie by v podobných situacích byla připravenější a dokázala by násilnému vpádu do veřejných budov rázně zabránit. Jenže myšlenky směrují pochybnost jinam. Skutečně měli Češi někdy mírnou, holubičí povahu, jak se traduje? A vážně chrání "národ Švejků" před proměnou z kliďasů v běsnící rváče?

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se