Kdyby nám třeba před čtvrt rokem někdo řekl, že nyní, po polovině února, bude Česko v očkování proti koronaviru lepší než Japonsko, Austrálie, Kanada nebo Jižní Korea a bude jen těsně zaostávat za Švýcarskem, asi bychom mu nevěřili. Že by Česko v tak náročné logistické operaci, jakou očkování velké části populace je, mohlo porážet nejvyspělejší země světa? V to by snad nedoufali ani ti, kteří každou neděli na Facebooku hltají premiérovo expozé Čau lidi a podléhají v něm prezentované pohádce, že česká vláda dělá vše nejlépe. A přece je to pravda. Česko skutečně patří k šampionům v očkování. Jenže, byť to zní paradoxně, nestačí to. Očkování je, aspoň zatím, ve skutečnosti velká prohra zemí Evropské unie.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se